„Gaudeamus…” – kolejny rok akademicki

„Gaudeamus…” – kolejny rok akademicki

„Ach, dobrze, że u nas działa Trzeci Wiek,
bo tak by skapcaniał każdy starszy człek”
– pisała pani Irena Kozak w pięknym wierszu podsumowującym pracę studentów w roku akademickim 2018/2020.

I proszę! Inaugurujemy kolejny rok i jest nas razem tego wieczoru ponad sto osób.

Po raz piąty zabrzmiało uroczyście „Gaudeamus igitur”, po raz piąty pan Leszek Engwert składa ukłon razem z członkiniami zespołu „Uśmiech”, po raz piąty Prezes Stowarzyszenia uroczyście wypowiada znaną formułkę: „Rok akademicki 2019/2020 uważam za otwarty.

To ważny rok, piąty rok działania Stowarzyszenia. Od wszystkich nas zależy, czy się spełnią zamierzenia, czy zrealizujemy plany. Ale wieczorem, 1 października, nikt nie myśli, jak zagospodaruje przyszłe dni. Dziś brzmi muzyka, śmiech, gwar; twarze rozpromienione, szczęśliwe. Cinema Club pęka w szwach.

Spotkanie okazało się cudownym przeżyciem. Naszym gościem honorowym była Sekretarz Gminy – pani Joanna Wróbel – która ciepłymi słowami życzyła sukcesów w zdobywaniu wiedzy i radości w każdym dniu działania.

Pan Radosław Giebień – manager lokalu Cinema Club zadbał, by nikt nie był głodny ani spragniony, mało tego – zadbał też, by można było rozruszać ciało tańcząc w rytm muzyki.

Nasi przyjaciele – pan Mateusz Klimek i pan Krzysztof Popielarz bawią się z nami dziś, a w listopadzie rozpoczną z nami interesujące zajęcia komputerowe i być może – fotograficzne.

Powtarzamy słowa piosenki:
„A dziś nad jeziorem dziewczęta śpiewają,
bo jutro od rana zajęcia już mają.”

Galeria zdjęć z rozpoczęcia roku akademickiego dostępna jest na stronie Rok akademicki w fotografiach: 2019/20