Inauguracja roku akademickiego 2017/18

Inauguracja roku akademickiego 2017/18

Swój rok akademicki rozpoczęli członkowie Mikołajskiego Uniwersytetu III Wieku. W ubiegłą środę seniorzy spotkali się na pokładzie statku Bełdany, gdzie uroczyście zainaugurowano kolejny rok nauki.

MUTW liczy już 136 członków. W tym roku do stowarzyszenia dołączyło 25 nowych żaków. Na studentów czeka cała masa aktywnych zajęć, takich jak np. joga, gimnastyka lecznicza, zajęcia na basenie. Nowością w tym roku będzie zumba dla seniorów, czyli gimnastyka taneczna. W planie zajęć zagości ponownie malarstwo, klub filmowy, zajęcia muzyczne, a także języki obce. Członków mikołajskiego uniwersytetu czeka również cykl wykładów pt. „Prawo dla seniora”.

Seniorzy cenią sobie również podróże. We wrześniu liczna grupa wybrała się na wycieczkę w Bieszczady. Planowany jest już kolejny wyjazd. Tym razem do Teatru Wielkiego w Warszawie na koncert zespołu Mazowsze.
Wakacje to czas odpoczynku, lecz mikołajscy seniorzy i w tym okresie działali pełną parą. W lipcu i sierpniu zorganizowali kiermasz domowych ciast i książek. Zebrane środki pozwoliły m.in. na organizację rozpoczęcia roku akademickiego na statku.

Studenci należący do Mikołajskiego Uniwersytetu III Wieku bardzo chwalą sobie tę formę spędzania wolnego czasu. Mnogość zajęć sprawia, że nie mają czasu na nudę, a bardzo często odkrywają w sobie talenty oraz pasje. To dowód na to, że jesień życia w Mikołajkach potrafi być naprawdę przepełniona atrakcjami.

Galeria zdjęć z rozpoczęcia roku akademickiego dostępna jest na stronie Rok akademicki w fotografiach: 2017/18

This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).