Inauguracja roku akademickiego 2018/19

Inauguracja roku akademickiego 2018/19

<< Gdy dzwoneczek się odezwie,
biegniemy do szkółki… >>

Dziecinna piosenka jest wstępem do podsumowania uroczystości, która odbyła się w przepięknej scenerii Zamku w Rynie.

Po raz czwarty rozbrzmiały słowa „Gaudeamus igitur… (…) vivat Academia…„, kolejny raz powiedziano „Rok akademicki… ogłaszam…„.

Atmosfera średniowieczna, biesiada we wspaniałej sali rycerskiej. Panie w sukniach z epoki, panowie jako wierni giermkowie swoich dam – słowem – jak u Sienkiewicza, bo nawet odbyło się ślubowanie rycerskie (jak w karczmie pod Litym Turem).

Było cudownie!

Długowłosy siwy Pan (niczym Wiedźmin Sapkowskiego) w stylizowanej krzyżackiej odzieży prowadził nas po dziejach rycerzy zakonnych, przeplatając opowieść dowcipem i śpiewem, w którym ochoczo mu pomagaliśmy, grzmiąc gromko „tamtaradej„.

Po emocjach związanych z pokazem walk rycerskich (miecze i topory), po zabawach, w których trzeba było wczuć się w ducha epoki – czasem przywdziać zbroję rycerską, czasem dać się zakuć w dyby, czasem przeżyć niesamowitość związaną z założeniem pasa cnoty (tak, tak – niektóre Panie osobiście tego doświadczyły) – nadszedł czas na aktywne uczestniczenie w zajęciach uniwersyteckich.

Życzymy wszystkim studentom sukcesów w zdobywaniu wiedzy, doskonalenia umiejętności i radości ze wspólnej nauki i rozrywki oraz satysfakcji z wyników studiów.

Zarząd Stowarzyszenia MUTW

Galeria zdjęć z rozpoczęcia roku akademickiego dostępna jest na stronie Rok akademicki w fotografiach: 2018/19

This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).