„Jak co roku od lat…”

„Jak co roku od lat…”

No właśnie! W pierwszych dniach października wieczorne spotkanie rozpoczyna uroczyste „Gaudeamus igitur”. Radosne „Vivat Academia Vivant Professores” w wykonaniu zespołu „Uśmiech” pierwszy raz zabrzmiało dokładnie 6 października 2016 roku. To dzięki panu Leszkowi Engwertowi co roku ciągle młode panie sławią naszą rodziną „Alma Mater”, jak ośmielę się nieskromnie określić Stowarzyszenie „Mikołajski Uniwersytet III Wieku”. W tym roku uroczystość odbyła się w restauracji „Żagiel”. Było podniośle wzruszająco, pięknie i radośnie.

Spotkanie uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście. Był burmistrz Mikołajek – pan Piotr Jakubowski, który – należy podkreślić – docenia działalność Stowarzyszenia, był przewodniczący Rady Miasta – pan Antoni Rakus, był dyrektor Centrum Kultury „KŁOBUK” – pan Jarosław Puszko, był także nasz wielki przyjaciel – pan Paweł Gryka, był również pan Rafał Turek, który od roku dba o naszą kondycję fizyczną.

Były przemówienia, kwiaty, wywiady, ale też wspaniała biesiada oraz tańce przy wtórze muzyki i śpiewu w wykonaniu pana Wojtka Dody i jego córki.

To był wspaniały wieczór!!!

Z życzeniami zdrowia i sukcesów wchodzimy w nowy rok akademicki 2022/2023.