Uniwersyteckie „Pro Publico Bono”

Uniwersyteckie „Pro Publico Bono”

Po raz trzeci w tym roku członkowie Stowarzyszenia „Mikołajski Uniwersytet Trzeciego Wieku” zorganizowali „słodki kiermasz”.

Impreza „majówkowa” oraz ta z okazji obchodów Dni Mikołajek cieszyła się dużym wzięciem. W przeciągu dwóch godzin sprzedano do ostatniego okruszka wszystkie domowe wypieki. Stoisko taniej książki też wzbudzało zainteresowanie.

Zachęcone powodzeniem zorganizowałyśmy kolejny kiermasz. W dniu 12 sierpnia pracownicy Centrum Kultury „KŁOBUK” (którym serdecznie dziękujemy za pomoc), rozstawili biały namiot, w którym rozłożone ciasta przyciągały wzrok oraz drażniły węch pięknym zapachem, smakowitym wyglądem i różnorodnością. Mimo woli ciekła ślinka, kiedy uśmiechały się ze stołów serniki, jabłeczniki, różne ciasta czekoladowe, z rabarbarem, ze śliwkami i innymi owocami. Oprócz ciast oferowano również tanią książkę.

Dodatkową atrakcją kiermaszu była wystawa obrazów członkiń sekcji malarskiej prowadzonej przez pana Pawła Grykę. Prace naszych Pań budziły szczere zainteresowanie.

Podkreślamy, że nasze Panie dobrowolnie przygotowały wszystkie wspaniałe ciasta, a dochód z „kiermaszowej akcji” wykorzystamy „ku dobru ogólnemu naszych studentów„.

Sierpniowy kiermasz domowych wypieków wspomogli sponsorzy, którym bardzo dziękujemy za wsparcie, za zrozumienie i za okazaną naszemu Stowarzyszeniu sympatię.

Szczególne podziękowania przekazujemy Paniom, które kolejny raz poświęciły swój czas i dzielnie przez kilka godzin prowadziły handel oraz zachęcały do kupowania książek. Dzięki ich czarowi dochód był „imponujący”.
Okazuje się więc, że mimo wakacji Mikołajski Uniwersytet III Wieku nie spoczywa na laurach ani nie wyjechał na Majorkę, tylko prężnie pracuje angażując swoich członków do różnych akcji, zachęcając do udziału w koncertach, spotkaniach i imprezach, by letni czas też miał wiele uroków i sprawiał, że każdy dzień jest radosny i pełen nieoczekiwanych doznań.

Galeria zdjęć z kiermaszu dostępna jest na stronie Rok akademicki w fotografiach: 2016/17

This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).