W krainie wyobraźni

W krainie wyobraźni

„Malarstwo polega przede wszystkim na patrzeniu”
– Paul Cézanne

Warto wiedzieć, że do 13 kwietnia bieżącego roku w naszej bibliotece można podziwiać przepiękne obrazy – dzieła Pań z grupy malarskiej UTW Mikołajki.

Kolejny – ósmy już wernisaż – odbył się 14 marca. Wystawa zgromadziła wielu miłośników malarstwa, a bogactwo barw, światła i cieni, różnorodna tematyka obrazów – pozwoliła każdemu z nas zachwycić się, zadumać, przenieść się w krainę wyobraźni.

Taki zresztą tytuł nadały swojej wystawie malarki, które, pod opieką pana Pawła Gryki i dzięki jego zaangażowaniu, osiągają wspaniałe rezultaty w rozwijaniu swego talentu.

W uroczystości uczestniczył burmistrz Mikołajek – pan Piotr Jakubowski, pan Tomasz Skolimowski, który uświetnił naszą wystawę przepięknymi witrażami oraz pan Czesław Szyc – artysta plastyk – który również wystawia swoje obrazy i jest znany szeroko poza granicami Mikołajek.

Zapraszam serdecznie do sali bibliotecznej na spotkanie z Muzami Sztuki. WARTO – bo jak mówił Jan Paweł II – „Świat bez sztuki naraża się na to, że będzie światem zamkniętym na miłość”.

This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).